Města a vesnice

AREGUÁ
Areguá se rozkládá na březích jezera Ypacaraí, pyšní se nejlepšími hrnčířskými výrobky v okolí. Za zmínku stojí koloniální architektura, vlakové nádraží z 19. století a místní kostel.

ATYRA
Město Atyra je považováno za nejčistší město v zemi, v čistotě je prý také zařazeno na 8. místo na světě. Návštěvníci si mohou prohlédnout vodopády s křišťálově průzračnou vodou skryté uprostřed bujné vegetace či zakoupit typické kožené výrobky. (66 km od Asuncionu)

CAACUPÉ
Hlavní pozoruhodností města Caacupé je bazilika, uchovávající obraz Panenky Marie z Caacupe – “Virgen de Caacupe”, která je patronkou Paraguaye.

ITA
Malé městečko s kouzelnou koloniální architekturou, v jehož středu leží vodní laguna. K tamním zvláštnostem patří zajímavá keramika – tzv.“Gallinita Cresta Negra”, kromě ní se nabízí rozmanité ručně vyrobené předměty ze dřeva, hlíny a kůže. (30 km od Asuncionu)

LUQUE
Město proslulé zlato- a stříbrotepectvím a také výrobou tradičních hudebních nástrojů (především harfa a kytara), která se zde dědí z generaci na generaci. (20 km od Asuncionu)

PARAGUARÍ
Klidné malebné město, rozložené na rovině blízko předhůří Cordillera de los Altos, kde se vypínají hřbety Santo Tomás, Jhú, Cristo Redentor a legendární Mba’e. (63 km od Asuncionu)

PIRIBEBUY
Piribebuy bylo během války v roce 1870 hlavním městem Paraguaye, v současné době nabízí návštěvníkům muzeum Pedro Caballero a nádherný františkánský kostel, který byl v 18. století hlavním náboženský centrem země. (73 km od Asuncionu)

SAN LORENZO
San Lorenzo je typické četnými domy s portály v koloniálním stylu a především jediným neogotickým chrámem v Paraguayi. Ve městě se také nachází muzeum Guido Boggiani s expozicí archeologických nálezů a řemeslných výrobků původního obyvatelstva. (12 km od Asuncionu)

TOBATY
Tobaty je světově proslulé výrobou religiózních předmětů ze dřeva. (70 km od Asuncionu)

YAGUARÓN
Yaguarón byl sídlem mnichů františkánského řádu, z dob evangelizace země se zachoval nádherný chrám v barokním hispánsko-guaraní stylu s oltářem vykládaným zlatem, sloupovím a dřevěnou vyřezávanou zpovědnicí. (48 km od Asuncionu)

Města a vesnice
Města a vesnice
 
Honorární konzulát Republiky Paraguay