Bonito

Bonito – to jsou řeky s krištálově čistou vodou a barevnými rybami, vodopády, jeskyně, hory a louky. Krásu tohoto místa je těžké popsat slovy, je třeba přijet a objevovat, potápět se, zlézat vrcholky, stoupat a sestupovat po cestičkách plných tajemství, překvapení a dobrodružství. Zde vládne příroda.

Oblast Bonito se nachází v Mato Grosso do Sul, na jihu Pantanalu, 800 km od hlavního města Asuncion i vodopádu Iguazú.
Tento přírodní zázrak byl zpřístupnen turistum teprve pred čtyřmi roky. Úspěch je obrovský – také proto že výlety do oblasti Bonita lze dobře kombinovat s návštěvou dalších zajímavých lokalit – napr. Pantanalu ci vodopádu Iguazú.
Následovně uvádíme nekterá z nejhezčích míst oblasti Bonito:

Gruta del Lago Azul- Jeskyne Modrého jezera:
Gruta del Lago Azul je bezpochyby nejhezčí jeskyní v Bonito. Vědci odhadují její stáří na 400 milionu let.
Po 180 metrovém klesání sestoupí návštevník do jeskyně, v jejímž stredu se nachází nádherné jezero – Lago Azul. Voda jezera je bohatá na uhličitany, vápník a magnezium, které způsobují její nádhernou modrou barvu. Jeskyně je největší podzemní štolou na světě – vědci se dostali do hloubky 57 metrů, kde nalezli kosti prehistorických zvířat, mj. obřího lenochoda a šavlozubého tygra.

Rio Sucuri:Další z atrakcí Bonita je řeka Sucri, patřící k nejprůzračnějším na světě. Za svou absolutní transparentnost vděčí vápenatému dnu. Řeka se v délce několika kilometru mírně svažuje – v této části je možné potápět se, pozorovat podvodní faunu, flóru, fantastické barvy vody od fosforeskující zelené po azurově modrou - a to vše naprosto nerušeně.

Procházka v holínkách rekou Formoso:
Projít se v holínkách vodami řeky Formoso po trati dlouhé 8 km je jeden z nejlepších výletů, které mužete v Bonitu absolvovat. Během procházky nádhernou krajinu lze obdivovat bujnou vodní vegetaci, barevné ryby a nesčetné druhy ptáku ci zdolat místy až dvoumetrové vodopády.

Vodopády na řece Peixe :
Krásné vodopády s křištálovou vodou můžete obdivovat během cca. dvouhodinové procházky oblastí Agua Viva. Na konci stezky ústí poslední vodopád do tůně s průzračnou vodou, kterou mužete využít k osvežující koupeli.
Bonito
Bonito
 
Honorární konzulát Republiky Paraguay